Wycieczka do Wałbrzycha

Dnia 09.06.2017r. uczniowie z klas II c i II d wybrali się na wycieczkę do Wałbrzycha. Pierwszym odwiedzonym miejscem był Zamek Książ. Przewodnik opowiedział uczniom historię rodu Hochbergów i zamku. Zwiedziliśmy kilka wspaniałych komnat reprezentacyjnych, między innymi Salon Zielony z przepięknymi meblami oraz niezwykle reprezentacyjną Salę Maksymiliana. Dotarliśmy również korytarzem pałacowym do skałki szczęścia (legenda głosi, że wypowiedziane w tym miejscu życzenia się spełniają).
Zachwycaliśmy się również pałacowymi tarasami, fontannami i rzeźbami.  Następnie wybraliśmy się do Palmiarni w Lubiechowie, która powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej  małżonce Marii Teresie Cornwallis – West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. Dowiedzieliśmy się, że obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów. Ostatnim etapem wycieczki był pobyt
w ExploraPark – Park Nauki i Techniki.
W ExploraParku dzieci wzięły udział w lekcji „Matematyka w przyrodzie” a także badały, poszukiwały
i odkrywały – dzięki stworzonym warunkom do interaktywnej edukacji. Taka lekcja pokazała, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.