Wizyta uczniów klas 0 w PSZOK i w punkcie ujęcia wody.

Uczniowie klas 0 wraz z wychowawczyniami w ramach zajęć z edukacji ekologicznej odwiedzili PSZOK oraz punkt ujęcia wody w Dobroszycach.
Dzieci dowiedziały się gdzie można oddać śmieci typu : gruz, oleje, styropian, elektrośmieci i inne. Wypróbowały wagę samochodową na której waży się śmieci. Panie pracujące w PSZOK sprawdziły wiedzę dzieci dotyczącą segregacji śmieci (kolory pojemników).  Na koniec uczniowie  otrzymali ulotki dotyczące działalności jednostki oraz kolorowanki tematyczne i słodkości.
Kolejnym miejscem, które odwiedzili mali ekolodzy, był punk ujęcia wody. Dzieci miały możliwość zobaczenia pomp, filtrów i zbiorników wodnych. Dowiedziały się również jak wodza trafia do naszych domów i dlaczego należy oszczędzać wodę. Podczas spaceru zobaczyli również miejsce gdzie trafiają ścieki, czyli oczyszczalnię ścieków i beczkowóz.
Dziękujemy panu kierownikowi MGK w Dobroszycach za możliwość zobaczenia obiektów oraz pracownikom za oprowadzenie i miłe przyjęcie naszych najmłodszych uczniów.