„Świetlicowy zawrót głowy”- wydarzenia ze świetlicy

Kalejdoskop wydarzeń z pierwszego semestru

 

Świetlicowy kurs pierwszej pomocy

17 października uczniowie uczestniczyli w zajęciach mających na celu nabycie wiadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się, w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo oraz jak pomagać poszkodowanym. W części praktycznej każdy uczeń miał możliwość przećwiczenia kolejnych etapów pierwszej pomocy, przeprowadzić rozmowę telefoniczną z dyspozytorem, ułożyć w pozycji bezpiecznej poszkodowanego, wykonać resuscytację oraz zabezpieczyć rany
i złamania.

Halloween

31 października odbyła się zabawa przebierańców. Uczniowie wykonali atrakcyjne przebrania wróżek i wróżów. Młodsi uczniowie wystąpili w pokazie mody. Wszyscy wychowankowie świetlicy wykonywali „straszne” pajączki, które wywieszono na tablicy.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci brały udział w radosnych zabawach, wspólnych tańcach i pląsach. Wcześniej uczniowie przygotowali opaski z wizerunkami misi, które samodzielnie dekorowali. Radość z zabawy była ogromna.

Mikołaje są wśród nas

5 grudnia dzieci ze świetlicy przygotowały prezent z okazji mikołajek dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Na długiej przerwie przedstawiły inscenizację muzyczno-ruchową do piosenek świątecznych i kolęd. Uczennice powtórzyły swój występ
19 grudnia na apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia i tym samym złożyły życzenia świąteczne.

Kiermasz piernikowy

15 grudnia uczniowie zorganizowali kiermasz piernikowy. W tym dniu rodzice i uczniowie mogli kupić pierniki. Pierniki miały różne kształty i były atrakcyjnie ozdabiane. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Dokarmiajmy ptaki zimą

Choć śnieżna i mroźna zima jeszcze całkiem nie nadeszła, to i tak uczniowie zainteresowali się ważnym tematem, jakim jest dokarmianie ptaków. W czasie zimy wiele osób chętnie dokarmia ptaki. Niestety, nie zawsze robimy to umiejętnie i zamiast pomagać ptakom, niechcący im szkodzimy. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy pomagać ptakom w zimie.

 

 

Świetlica szkolna życzy wszystkim uczniom, rodzicom
i nauczycielom spokojnych i bezpiecznych ferii.