Światowy Dzień Ziemi

Jak obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszej szkole.

 

22  kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. 
09 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystości,  aby uczcić to święto.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:
Pan  Edward Podczaszyński – Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleśnica Śląska,
Pani Agnieszka Gurboda z Nadleśnictwa Oleśnica,
Pan Jan Gawęcki z Koła Łowieckiego ,,REMIZA” przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Uczniowie z koła przyrodniczego  ,,Mała Akademia Przyrodnicza” oraz z klasy IV b  przygotowali inscenizację pt. ,,Las wita Was”.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał Nadleśniczy Pan Edward Podczaszyński, który złożył serdeczne podziękowania za długoletnią współpracę. Podkreślił, że działania naszej szkoły przyczyniają  się do ochrony wspólnego dobra jakim są lasy.

Zajęcia przyrodnicze w lesie, na których nasi uczniowie mają okazję przebywać każdego roku  ułatwiają zdobywanie wiedzy i umiejętności, poznanie  środowiska, w którym żyjemy, gospodarowanie lasami, formy ochrony przyrody oraz trudną pracę leśnika. To  pozwala im osiągać lepsze wyniki w nauce. Uczniowie wręczając kwiaty podziękowali naszym gościom za trud włożony w  edukację leśną.
Następnym punktem uroczystości było nagrodzenie laureatów konkursu przyrodniczego pt. Las wita Was”, który odbył się 28 marca.
Dyrektor szkoły Pan Leszek Waluk oraz Nadleśniczy Pan Edward Podczaszyński wręczyli uczniom nagrody książkowe, dyplomy  i wyróżnienia.

Nagrodzeni zostali uczniowie:

1. Małgorzata Dyzio z klasy VI b- pierwsze miejsce
2. Kaja Buła z klasy VI a  – drugie miejsce
3. Alicja Walasek z klasy VI b- trzecie miejsce
4. Mariusz Kruszyński z klasy VI a- wyróżnienie
5. Marta Włusek z klasy V a- wyróżnienie.

    W imieniu organizatorów  wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do zwiedzania wystaw przygotowanych w holu szkoły :

,,Jak nauka poszła w las”- czyli jak uczyliśmy się przyrody w lesie  i wystawy roślin ozdobnych i warzyw  uprawianych przez uczniów klas szóstych z koła przyrodniczego.