Spektakl teatralny w języku angielskim „Keymaster”.

W dniu 03 marca 2016r odbyła się kolejna premiera spektaklu teatralnego w języku angielskim, przygotowana przez uczniów szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach. Prezentacja odbyła się w na scenie Gminnego Centrum Kultury w Dobroszycach.
Przedstawienie było podróżą w czasie i opowieścią o historii Wielkiej Brytanii, od średniowiecza po współczesność. Na scenie pojawiło się aż 30 aktorów, zaprezentowano 7 wydarzeń historycznych, częściowo opowiedzianych za pomocą piosenek. Spektakl trwał 60 minut.
Kolejne przedstawienie odbyło się w dniu 10 marca 2016r. i było szczególnie dedykowane rodzicom uczniów.

Prezentacja spektaklu została świetnie odebrana przez publiczność szkolną i lokalną.
Szczególne wrażenie robili uczniowie klasy VI, którzy na scenie zaprezentowali świetne umiejętności językowe oraz warsztat i doświadczenie, zdobyte na przestrzeni ostatnich trzech lat podczas zajęć w ramach innowacji pedagogicznej „Theatre Classroom”.
Uczniom klasy VI B towarzyszyli młodsi koledzy, uczestnicy koła teatralnego „Drama Classrom”. Dzięki współpracy obu tych grup udało się zrealizować tak zaawansowany i trudny spektakl.
Wszystkim aktorom gratulujemy !

Składamy także podziękowania pracownikom Gminnego Centrum Kultury w Dobroszycach,   którzy zawsze z ogromnym zrozumieniem i  życzliwością wspierają uczniów, zarówno podczas prób jak i spektaklów przed publicznością. Dziękujemy !

Marta Richter – Lesicka
nauczycielka języka angielskiego
Szkoły Podstawowej w Dobroszycach