Zespół Muzyki Dawnej „Carmen Alacre” i soliści Chóru „Cantores Julii Ducis” Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach już po raz czwarty zostali zaproszeniu do udziału w Wieczorze Kolęd z zespołem dawnym – Totus Musicus, który odbywa się w Świdnicy. Dobroszycką podstawówkę reprezentowali:

Aleksandra Kitzol – flety podłużne: sopranino, sopran, alt
Oliwia Łuczkowska – flet podłużny altowy
Martyna Hoang – flety podłużne: alt, tenor

Maria Bieńczyk – flety podłużne: alt, tenor, bas

Wiktoria Kwiecińska – flety podłużne: alt, bas

Maja Stolecka – śpiew

Danuta Olejniczak – śpiew
Uczniów do występu przygotowała Małgorzata Szymańska.

Inicjatorką Wieczorów kolęd jest instruktorka Zespołu „Totus Musicus” – Agnieszka Banach, a organizatorem projektu Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy. Tradycyjnie w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury kolędują zespoły muzyczne z Dolnego Śląska i z Czech. W tegorocznej edycji wystąpili uczestnicy zajęć
z pracowni muzycznej i teatralnej z MDK w Świdnicy:
Zespół „Totus Musicus”, Zespół Piosenki i Ruchu „Timki” i Zespołu „Wirusy” i grupa teatralna „Cedeen” oraz Zespół Muzyki Dawnej z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze – instruktor Sylwia Raban, Zespół Muzyki Dawnej „Domenique’s Consort” – instruktor Ryszard Dominik Dembiński i nasz Zespół „Carmen Alacre” z Dobroszyc.

Występ Zespołu „Carmen Alacre” został nagrodzony brawami, a po koncercie uczniowie z dobroszyckiej podstawówki spotkali się z licznymi wyrazami życzliwości i uznania dla ich profesjonalizmu i zaangażowania.