GODZINY PRACY BIBLIOTEKARZA SZKOLNEGO
Dzień Czas
Poniedziałek 07:30 – 13:30
Wtorek 07:30 – 13:30
Środa 07:30 – 13:30
Czwartek 07:30 – 13:30
Piątek 07:30 – 13:30
 

Bibliotekarką szkoły jest mgr inż. Krystyna Superson.

Biblioteka szkolna przeszła w tym roku szkolnym metamorfozę. Na przełomie października i listopada w bibliotece szkolnej wymieniono okna, dokonano przeglądu i renowacji żaluzji okiennych oraz pomalowano ściany i stolarkę drzwiową. W nowej aranżacji biblioteki położono nacisk na stworzenie przyjaznej atmosfery dla najmłodszych. Znalazło się miejsce na stolik i sześć krzesełek, niziutki regał z książkami i obrotowy stojak do prezentacji najnowszych pozycji książkowych.

Aby rozbudzać i rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych, a także uatrakcyjnić „otwarcie biblioteki” po remoncie, znalazły się na nim bajki i poezja Wandy Chotomskiej (we wrześniu uczniowie klas I-III byli na spotkaniu autorskim z w/w pisarką). Nie zapomniano również o użytkownikach klas IV-VI. Oni też zostali zaskoczeni nowymi miejscami pracy własnej
i zespołowej oraz nowymi pozycjami książkowymi Małgorzaty Musierowicz i Krystyny Siesickiej.

Mam nadzieję, że nowe oblicze biblioteki szkolnej przyczyni się do rozwoju zainteresowań własnych oraz przyniesie oczekiwane efekty w nauce każdemu uczniowi Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach.

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników uczniom.

Regulamin