Biblioteka

GODZINY PRACY BIBLOTEKARZA SZKOLNEGO
DzieńCzas
Poniedziałek08:00 – 13:30
Wtorek08:00 – 13:30
Środa08:00 – 13:30
Czwartek08:00 – 13:30
Piątek08:00 – 13:30

Bibliotekarką szkoły jest mgr inż. Krystyna Superson

Biblioteka szkolna przeszła w tym roku szkolnym metamorfozę. Na przełomie października i listopada w bibliotece szkolnej wymieniono okna, dokonano przeglądu i renowacji żaluzji okiennych oraz pomalowano ściany i stolarkę drzwiową. W nowej aranżacji biblioteki położono nacisk na stworzenie przyjaznej atmosfery dla najmłodszych. Znalazło się miejsce na stolik i sześć krzesełek, niziutki regał z książkami i obrotowy stojak do prezentacji najnowszych pozycji książkowych.

Aby rozbudzać i rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych , a także uatrakcyjnić „otwarcie biblioteki” po remoncie , znalazły się na nim bajki i poezja Wandy Chotomskiej ( we wrześniu uczniowie klas I-III byli na spotkaniu autorskim z w/w pisarką). Nie zapomniano również o użytkownikach klas IV-VI. Oni też zostali zaskoczeni nowymi miejscami pracy własnej i zespołowej oraz nowymi pozycjami książkowymi Małgorzaty Musierowicz i Krystyny Siesickiej.

Mam nadzieję, że nowe oblicze biblioteki szkolnej przyczyni się do rozwoju zainteresowań własnych oraz przyniesie oczekiwane efekty w nauce każdemu uczniowi Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach.

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników uczniom.